Poszukiwanie specjalistów IT jest cały czas na topie. Wciąż otwierają się nowe filie znanych firm i nowe biznesy związane z technologiami. Zachowanie specjalisty z IT u siebie, często graniczy z cudem. Dlatego pracodawcy zastanawiają się jak przyciągnąć do siebie juniorów i jak zachować w swoim biznesie seniorów. Jeżeli szukasz pracy to najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie kursu z zakresu IT, pracy wówczas nie zabraknie tobie na długie, długie lata.

Najczęściej poszukiwani są programiści w języku Scala, na drugim miejscu jest JavaScript oraz TypeScript. Technologie oparte o te języki stosowane są w coraz większej ilości technologii. Często poszukiwani są również projektanci gier 2D i 3D, Product Ownerzy, pracownicy Quality Assurance i analitycy biznesowi. Dział IT rozszerza się na cały świat. Praca zdalna umożliwia pracę dosłownie z każdego zakątka na ziemi.

Firmy stawiają na poszerzanie asortymentu, czyli tworzenie nowych produktów w ramach projektów. Nie brakuje również zapotrzebowania na usługi związane z utrzymaniem systemów danego biznesu. Obecnie biznesy starają się zadowolić klientów. Dlatego zajmują się pełnym cyklem sprzedaży: od zrobienia produktu, przez zamieszczenie w sklepie online, po dostarczenie do klienta. Ważne żeby cały ten proces transakcyjny przebiegał zgodnie ze skalowaniem oraz zapewniał bezpieczeństwo.

Specjaliści z sektora IT stale cieszą się dużym powodzeniem na rynku pracy. Również iGaming poszukuje nowych specjalistów. Szczególnie osoby, które programują w określonych językach programowania oraz grafików komputerowych: 2D i 3D. Coraz więcej firm stawia na pełny zakres obsługi klienta. Celem jest zapewnienie skalowalności biznesu i bezpieczeństwa wszystkich danych. Wówczas klient jest zadowolony, a biznes może się rozwijać.

Źródło: itwiz.