Zarabianie na grach, to marzenie wielu graczy, bo chyba każdy chce, aby to co uwielbia robić przynosiło mu zyski. Pomijając kwestię, czy łatwo, czy trudno zarabiać na grach, to można z całą pewnością powiedzieć, że gry dają wiele możliwości do zarabiania i chociaż łatwo się mówi, a dużo trudniej robi, to wystarczy ten fakt jedynie wykorzystać.

Najprostszą i najbardziej popularną metodą zarabiania na grach jest nagrany i wrzucony na jeden z serwisów, które płacą za filmy gameplay najlepiej z komentarzem. Na takim filmie zostaną wyświetlone reklamy, na których się zarabia, zakładając przynależność do programu partnerskiego. Inną metodą zarabiania nawet bez przynależności do programu partnerskiego jest dodawanie linków pod takim filmikiem np. do jakiś produktów lub usług związanych z grami i szeroko pojętym gamingiem.

Każda osoba, która skorzysta z linku i coś kupi generuje graczowi zysk, ale warto dodać, że trzeba mieć konkretną widownie, aby zarobić coś więcej niż przysłowiowe grosze. Popularną metodą są też live z gier i miedzy innymi zarabianie na datkach od widzów, czy lokowaniu produktów. Oprócz grania trzeba też przyciągnąć ludzi swoim słowem. Jak ktoś przynudza, to nie będzie oglądany, często gra jest tylko dodatkiem do tego co ma do powiedzenia gracz. Można też współpracować z markami, ale to już sposób zarabiania raczej dla większych graczy, bo firmy to nie instytucje charytatywne i muszą mieć z tego jakiś zysk, a ktoś początkujący raczej nie ma wiele do zaoferowania.

Kolejnym sposobem, który w pewnym sensie można zaliczyć do zarabiania na grach są strony, gdzie samo granie w gry daje możliwość zarobku. Najczęściej grając zdobywa się punkty, a te punkty można wymienić na różne nagrody, w tym często też przelewy bankowe. Zarabianie tym sposobem, raczej dochodowe nie jest, ale może być przyjemne szczególnie dla graczy. Jak wspomniałem na początku sposobów zarabiania na grach jest wiele, a wyżej wymienione to przykłady, które można jeszcze poszerzyć o kolejne metody.

Na pewno nie jest tak, że każdy gracz będzie zarabiał na grach, jednak gry mają duży potencjał do zarabiania i nic nie stoi na przeszkodzie, aby chociaż spróbować i przekonać się samemu co z tego będzie, a może akurat gry przyniosą duże i nieoczekiwane zyski. Wszystko może się zdarzyć, ale żeby mogło, to najpierw trzeba spróbować.

Zarabianie na grach nie jest takie łatwe jak twierdzą niektórzy, ale realne i każdy ma szansę to zrobić.