Grafika jest zazwyczaj pierwszą rzeczą, na jaką gracz zwraca uwagę. Niestety nie zawsze oznacza to, że produkcja będzie interesująca. Poniżej znajduje się lista 4 gier, które mają piękną oprawę wizualną, ale rozgrywka potrafi szybko się znudzić.

To co jest istotne w grach

Gry wideo muszą oferować niepowtarzalny klimat i wciągającą fabułę. Tylko w ten sposób gracz będzie mógł poczuć się częścią wirtualnego świata. Sama grafika, choć często istotna, nie zastąpi mistrzowsko poprowadzonej narracji, rozbudowanej mechaniki i ogólnopojętego gameplayu. Nie tylko brak fabuły może być tu problematyczny. Graczy odpychają często tytuły, które są zbyt liniowe, powtarzalne czy oferują zbyt niski poziom trudności. Połączenie wszystkich tych cech jest niezawodnym sposobem na poniesienie porażki. Poniżej znajduje się lista gier, która mają niewiele do zaoferowania poza samą grafiką.

Microsoft Flight Simulator

Jak sam tytuł wskazuje, jest to symulator lotów. W związku z tym niewiele jest w nim robienia. Loty są abstrakcyjnie długie jak na realia gier komputerowych i całość szybko potrafi się znudzić. Niewątpliwą zaletą produkcji są rewelacyjne widoki z lotu ptaka. Niestety jest to zdecydowanie za mało, aby zatrzymać gracza przywykłego do dynamicznej rozgrywki, rozbudowanej fabuły, rozwoju postaci czy chociażby prostej kampanii fabularnej. Oczywiście znajdą się również gracze, którzy będą czerpać przyjemność z długich lotów i podziwiania urzekających widoków.

Immortals: Fenyx Rising

Tytuł zachwyca muzyką i cudowną grafiką. Tego nie można mu odmówić, ale jest to właściwie wszystko, co gra ma do zaoferowania. Ubisoft stworzył produkcję bezrefleksyjną, a jedynym zadaniem gracza jest przechodzenie pomiędzy kolejnymi znacznikami questów i wykonywanie zadań. Z kolei walki z bossami potrafią być interesujące. Niestety jest to zbyt mało, aby wynagrodzić wielogodzinne wędrówki po zadaniach typu „znajdź, przynieś, zabij”. Ta powtarzalność jest problemem wielu współczesnych gier, a w szczególności produkcji MMORPG.

Kena: Bridge of Spirits

Głośny tytuł, który cieszy się wysokimi ocenami i pozytywnymi recenzjami. Kena potrafi zauroczyć, ale nie na długo. Chociaż oprawa graficzna i ścieżka dźwiękowa są prawdziwym arcydziełem, to sam gameplay jest powtarzalny, a wręcz zapętlony. Polega głównie na walce, rozwiązywaniu zagadek środowiskowych i eksploracji otwartego świata. Każdy z tych elementów w pewnym momencie zaczyna się powtarzać, oferując praktycznie to samo, tylko w innej oprawie graficznej. Same walki również są łatwe i nie stanowią wyzwania.

The Medium

Popularny horror, który dawał graczom wielkie nadzieje. Niestety na nich się skończyło. Chociaż świat duchów oparty wizualnie na dziełach Zdzisława Beksińskiego jest niemal doskonaly, to jest to zdecydowanie zbyt mało. The Medium nie jest grą przerażającą, ani nawet straszną. W dodatku po przyzwyczajeniu się do podzielonego ekranu i zdolności bohatera odczuwalna zaczyna być nuda. Nie dość, że na gracza nie czeka zbyt wiele niespodzianek, to rozwój fabuły i jej zakończenie są łatwe do przewidzenia, co odbiera grze resztki uroku.