Narzędzie treningowe weszło na serwer EU NE LoLa w 2017 roku. Czas upływa, a wielu graczy wciąż nie docenia korzyści płynących z jego korzystania. Poniżej znajduje się opis Trybu treningowego, dzięki któremu można w przyjemny i prosty sposób poprawić swoje umiejętności!

Możliwości oferowane przez narzędzie treningowe League of Legends

Wiele osób chciałoby doskonalić swoje umiejętności gry w bezpieczny sposób, który pozwoli w pełni skupić się na mechanice i nie przejmować się wynikiem meczu. Właśnie z myślą o takich graczach powstał Tryb treningowy w League of Legends. RIOT Games doskonale zrozumiał potrzeby swoich fanów, a przynajmniej część z nich.

Opcje wpływające na postać gracza

Po wybraniu postaci i wczytaniu rozgrywki gracz pojawia się na standardowej mapie Summoner’s Rift i od razu może przystąpić do rozwijania swoich zdolności. Tryb treningowy oferuje w tym celu przydatne narzędzia:
– automatyczne resetowanie czasu odświeżenia umiejętności, przedmiotów i Czarów Przywoływacza
– automatyczne odświeżanie many, energii oraz szału
– automatyczne odświeżanie punktów życia
– podnoszenie poziomu bohatera
– dodawanie złota
– teleportację w dowolne miejsce na mapie
– wskrzeszenie
– zablokowanie zdobywania punktów doświadczenia

Każda z tych opcji jest przydatna. Tak szeroki wybór możliwości pozwala na skupienie się na trenowaniu kwestii interesujących gracza bez konieczności tracenia czasu. Narzędzie treningowe oferowane przez League of Legends najlepiej jest wykorzystywać do ćwiczenia:
– last hitowania minionów – chcąc grać na najwyższym szczeblu, trzeba osiągać około 100 farmy w 10 minucie (nie dotyczy to supportów oraz junglerów)
– junglowanie – rozwinięcie do perfekcji szybkiego czyszczenia jungli pozwoli zwiększyć swoją skuteczność podczas rozgrywek rankingowych
– mechaniki postaci – niektóre championy wymagają dobrej znajomości ich skilli oraz zdolności zastosowania ich w praktyce. Usuwając konieczność czekania na odświeżenie umiejętności, można trenować bez żadnych ograniczeń
– skoki przez ścianę z pomocą flasha – w niższych dywizjach często zdarzają się sytuacje, w których gracz spali Błysk przez jego niewłaściwe użycie. Ćwicząc w narzędziu treningowym LoLa można osiągnąć perfekcję, aby niemal zawsze cało wychodzić nawet z najgorszych opresji
– buildy – League of Legends oferuje ogromną liczbę przedmiotów, których można używać podczas rozgrywki. Tryb treningowy pozwala na analizowanie wybranych przedmiotów i ich synergii z daną postacią
– zabijanie smoków – drake to istotny element każdej rozgrywki, który daje znaczące wzmocnienia całej drużynie. Warto dobrze je poznać oraz odkryć najskuteczniejsze sposoby ich eliminacji w taki sposób, aby skrócić czas walki i zmniejszyć ryzyko ataku przeciwnej drużyny
– kontroli mapy – można bez limitów stawiać totemy wizji i poznawać miejsca, w których będą dawać graczowi najwięcej informacji o poczynaniach przeciwników. Jest to również dobry sposób na praktykowanie stawiania wardów przez ściany

Sterowanie stanem gry

Trenowanie swoich umiejętności w League of Legends wymaga często wielu prób osiągnięcia celu. Zwykłe wyłączanie i ponowne uruchamianie gry w celu zresetowania ustawień było frustrujące. Tryb treningowy rozwiązuje tego typu problemy i pozwala na sterowanie stanem gry oraz sojuszniczymi i wrogimi celami ćwiczebnymi.

Wśród opcji znajdują się tutaj:
– aktywacja i dezaktywacja ostrzału z wież
– aktywacja i dezaktywizacja niewrażliwości wież na obrażenia
– włączenie i wyłączenie minionów
– reset gry
– przewinięcie gry o 10 lub 30 sekund
– stworzenie wrogiego celu ćwiczebnego (manekina)
– stworzenie sojuszniczego celu ćwiczebnego (manekina)
– usunięcie wszystkich celów ćwiczebnych z mapy

Powyższe ustawienia przydają się podczas trenowania umiejętności szybkiego czyszczenia dżungli, a także pozwalają na szlifowanie mechaniki wybranych postaci z pomocą manekinów, które można ustawić w dowolnym miejscu mapy. Każdy z tych celów ćwiczebnych pokazuje najwazniejsze informacje:
– wrogi cel ćwiczebny informuje o otrzymanych obrażeniach, sumie otrzymanych obrażeń, a także obrażeniach na sekundę (ang. Damage Per Second / DPS)
– sojuszniczy cel ćwiczebny pozwala trenować umiejętności oddziałujące na członków własnych drużyny

Sterowanie dżunglą

Tutaj możliwości jest już niewiele, ponieważ większość z nich znajduje się w menu „Stan gry” oraz „Gracz”. Ostatnie narzędzia pozwalają na:
– całkowite i natychmiastowe odrodzenie całej dżungli
– zrespawnowanie dowolnie wybranego smoka

Jest to doskonały sposób na trenowanie prędkości czyszczenia dżungli i płynnego przechodzenia do ganków poszczególnych linii.

Korzystanie z narzędzia treningowego League of Legends

Tryb treningowy jest elementem nieustannie używanym przez najlepszych graczy LoLa. Daje nieograniczone możliwości trenowania mechanik postaci, synergii przedmiotów, poznawania mapy czy skutecznego czyszczenia dżungli.

Jeśli gracz pragnie wspinać się w rankingu, to koniecznie powinien do perfekcji poznać mechanikę kilku swoich ulubionych postaci, a także potrenować skakanie lub flashowanie przez ściany oraz miejsca, gdzie najlepiej jest postawić totemy wizji. Przeniesienie zdobytych umiejętności do gry rankingowej drastycznie odmieni wrażenia z gry i pozwoli osiągać lepsze wyniki. W ten sposób poprowadzenie drużyny do zwycięstwa będzie łatwiejsze, a gracz coraz szybciej będzie przeskakiwać kolejne dywizje. Wymaga to jednak cierpliwości i nieustannej praktyki.